Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Hatvany Viktória festőművész kiállításának megnyitójára.

2023. szeptember 13.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt

Hatvany Viktória festőművész kiállításának megnyitójára.

Időpontja: 2023. szeptember 13. (szerda) 17:00 óra

Helyszíne: Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar

(Szeged, Tisza Lajos körút 54.)

Hatvany Viktória 2001-ben végzett a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán. Első kiállítását Zuglóban rendezték a Stefánia palotában. Ezt követően számos hazai és külföldi galériában is kiállított, Párizsban, Németországban, Svájcban, Japánban, az Amerikai Egyesült Államokban és Romániában is.

2018-ban elindította Esszencia című kiállítás-turnéját, amely alatt képei eljutottak Magyarország számos városába. Ezzel egy időben New Yorkban, az Armory Artweek kiállításon is megjelent Reneszánsz, Újjászületés című festményének digitális változata. 2018-ban megalapította a Hollóházi Hatvany Művésztelepet. 2019-ben a Hollóházi Porcelángyár egyedi porcelán dísztárgyakból és sorozatgyártott porcelán készletekből álló Hatvany kollekciót adott ki.

Hatvany Viktória kiállítását Prof. Dr. Görög Márta, az SZTE ÁJTK dékánja nyitja meg.