Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Gyulai Erkel Ferenc Gimnázium és Kollégium-Szegedi Tudományegyetem kiemelt partneri címének átadó ünnepségére

2023. szeptember 26.

A Szegedi Tudományegyetem és a

Gyulai Erkel Ferenc Gimnázium és Kollégium

tisztelettel meghívja Önt a

Szegedi Tudományegyetem kiemelt partneri címének

átadó ünnepségére.

Időpontja: 2023. szeptember 29. (péntek) 10 óra.

Helyszín: Gyulai Erkel Ferenc Gimnázium

(5700 Gulya, Bodoky utca 10.)

A Szegedi Tudományegyetem és a Gyulai Erkel Ferenc Gimnázium 2022. szeptember 30-án kötött együttműködési megállapodást. Ennek értelmében a szegedi egyetem, a gyulai gimnázium és Gyula város szempontjából is kiemelt jelentőségű rendezvényeket, szabadegyetemi programokat valósítanak meg. Az együttműködésnek köszönhetően idén már tematikus heteket szervezett az egyetem a gimnáziumba, 2023. június 2-án pedig megtartották az I. Egyetem-tér-Gyula programot. A Szegedi Tudományegyetem, a Gyulai Tankerületi Központ és a Gyulai Erkel Ferenc Gimnázium és Kollégium közös tudománynépszerűsítő programjára több száz középiskolás érkezett a régióból és határon túlról.

Az együttműködés keretében 2023. szeptember 29-én, pénteken 10 órakor ünnepélyes keretek között avatnak táblát a Gyulai Erkel Ferenc Gimnázium és Kollégiumban, majd 11 órától Prof. Dr. Molnár Gyöngyvér, az SZTE BTK Neveléstudományi Intézet vezetője tart előadást Mesterséges intelligencia az oktatásban: lehetőségek, kérdések és megoldások címmel.