Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Szegedi Tudományegyetem és East China University of Political Science and Law együttműködés

2023. június 12.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt az

East China University of Political Science and Law-val kötött együttműködés aláírására.

Időpontja: 2023. június 13. (kedd) 11:15 óra

Helyszíne: SZTE ÁJTK Kari Tanácsterem

(6720 Szeged, Tisza Lajos krt. 54. I. emelet)

Az East China University of Political Science and Law-t (ECUPL) 1952-ben alapították és egyike a Kínai Népköztársaság által létrehozott politikai és jogi felsőoktatási intézményeknek, amelyek a Kínai Népköztársaság Igazságügyi Minisztériuma alá voltak közvetlenül rendelve. Az utóbbi évtizedekben az ECUPL fokozatosan vált multidiszciplináris felsőoktatási intézménnyé, ahol a közgazdasági, menedzsment, pénzügyi, idegen nyelvi képzések is erőssé váltak, de a középpontban továbbra is a jogtudomány áll. Az SZTE ÁJTK többször küldött diákokat az ECUPL nyári egyetemére: 2018-ban és 2019-ben is képviselték hallgatók a szegedi egyetemet. 2018 óta aláírt szándéknyilatkozata van az SZTE-nek az ECUPL-el, illetve érvényben lévő együttműködés az SZTE Állam- és Jogtudományi Karral: a Konfuciusz Intézet akkori kínai igazgatójának, Zhang Linnek közreműködésével valósult meg ez a kooperáció. Mind a szándéknyilatkozat, mind a kari egyezmény öt éves időtartamra volt érvényes, az ECUPL delegációja ezen együttműködés meghosszabbítása miatt érkezik Szegedre.