Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - A XII. Jakucs László Nemzetközi Földrajzverseny középdöntőjének megnyitójára

2023. március 28.

A Szegedi Tudományegyetem

TTIK Földrajzi és Földtudományi Intézet

tisztelettel meghívja Önt a

XII. Jakucs László Nemzetközi Földrajzverseny középdöntőjének

megnyitójára.

Időpontja: 2023. március 31. (péntek) 13:00 óra

Helyszíne: SZTE Földrajzi és Földtudományi Intézet,

Földtudományi Nagyelőadó (1. emelet)

(6722 Szeged, Egyetem utca 2.),

A Szegedi Tudományegyetem rendezi a Kárpát-medence egyik legnagyobb nemzetközi középiskolai földrajzversenyét. Az SZTE Földrajzi és Földtudományi Intézet Geoinformatikai, Természet- és Környezetföldrajzi Tanszék 2023-ban már tizenkettedik alkalommal rendez földrajzversenyt középiskolásoknak. Idén rekordszámú nevezés érkezett. Magyarország minden megyéjéből és a határon túlról, Erdélyből és Délvidékről, összesen 89 iskolából 582 tanuló (291 csapat) vágott neki a megmérettetés első fordulójának, amelyből a legjobb 48 jutott be a középdöntőbe, amelyet 2023. március 31-én, fináléját április elsején rendezik Szegeden. A legjobb 24 csapat tanulói az értékes nyeremények mellett, pluszpontokkal gazdagodnak, amely hozzájárulhat a sikeres egyetemi felvételihez.

A megnyitón beszédet mond:

Dr. Fendler Judit, az SZTE kancellárja;

Prof. Dr. Zakar Péter, az SZTE nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettese.

A megnyitó házigazdája: Dr. Sipos György, a Geoinformatikai, Természet- és Környezetföldrajzi Tanszék tanszékvezetője.