Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Kémiai és Vegyipari Szekciójának nyitó sajtótájékoztatójára

2023. április 05.

A Szegedi Tudományegyetem

Természettudományi és Informatikai Kar

tisztelettel meghívja Önt a

36. Országos Tudományos Diákköri Konferencia

Kémiai és Vegyipari Szekciójának nyitó sajtótájékoztatójára.

Időpontja: 2023. április 12. (szerda), 18:00-18:30

Helyszíne: SZTE TTIK Újszegedi Biológiai Épülete

(Újszeged, Közép fasor 52.)

A sajtótájékoztatót tartja:

Prof. Dr. Horváth Dezső, az SZTE TTIK dékánja, az OTDK Kémiai és Vegyipari Szekció ügyvezető elnöke;

Prof. Dr. Kukovecz Ákos, az SZTE TTIK Kémiai Intézetének vezetője, az OTDK Kémiai és Vegyipari Szekció ügyvezető társelnöke.

A 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Kémiai és Vegyipari Szekciójára összesen 148 tanulmány érkezett, amelyeket a résztvevők 15 tagozatban mutatnak be a zsűrinek.

Az Országos Tudományos Diákköri Tanács új stratégiájában elhatározta, hogy az OTDK rendszerét kinyitja a középiskolás tehetséggondozás felé is. A szervezők célja ezzel, hogy a mintegy 70 éve működő OTDK-mozgalom tapasztalataira építkezve segítsék a tehetségek mielőbbi felismerését, kibontakozását, a diákok érdeklődési köréhez igazodó, felfedezésen alapuló tehetségfejlesztését. A középiskolás diákok többek között űrkémia, a fényképezés kémiája és biolumineszcencia - világító tengervíz témakörben adhatták be dolgozataikat.

A konferencia honlapja ide kattintva elérhető.