Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - SZTE BTK - MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központ együttműködési megállapodás aláírása

2023. február 27.

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara és a

MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központ (Debrecen)

tisztelettel meghívja Önt

együttműködési megállapodásuk ünnepélyes aláírására

és az azt követő sajtótájékoztatóra.

Időpont: 2023. március 2., 11:30

Helyszín: SZTE BTK Kari Tanácsterem

(6722 Szeged, Egyetem utca 2., 2. emelet, Dékáni Hivatal)

A SZTE BTK Filozófia Tanszékének gondozásában két évvel ezelőtt indult el útjára a Design-és Művészeti menedzsment MA képzés. A szak kiemelten fontosnak tartja az országosan meghatározó kulturális intézményekkel való kapcsolódást. A magyar múzeumi intézményrendszerben meghatározó szerepet játszó debreceni MODEM kultúra közvetítő és edukációs céljai megegyeznek a szakéval, éppen ezért szakmai kapcsolatuk elmélyítése céljából intézményközi megállapodást kötnek. A megállapodást követően a hallgatók szakmai gyakorlat keretében aktív szerepet vállalnak majd az intézmény további projektjeiben, illetve a partnerek a MODEM által szervezett kurzusok a szakon való bemutatását is célul tűzték ki. A sajtónyilvános megállapodáson a MODEM szakmai vezetősége és kurátorai, valamint a szegedi képzés felelősei vázolják fel közös jövőbeni projektjeiket.