Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Szegedi Fizika Napja

2022. január 26.

A Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Fizikai Intézete

tisztelettel meghívja Önt a Szegedi Fizika Napjára.

Időpontja: 2022. január 29. (szombat) 9:00 órától

Helyszíne: SZTE TTIK Fizikai Intézet, Tisza Lajos körút 84-86. (Bolyai épület II. em.)

Előadásokkal, kísérletekkel és kutatócsoportok bemutatkozásával, valamint karrierlehetőségek ismertetésével készülnek a szervezők a 2022-es Szegedi Fizika Napjára január 29-én, szombaton. A rendezvényen az érdeklődők előadást hallhatnak többek között Gábor Dénes 50 évvel ezelőtti Nobel-díjáról, valamint a holográfia és az optika területen azóta, Szegeden és a nagyvilágban elért eredményekről. Szó lesz a 2021-es fizikai Nobel-díjjal elismert területekről, valamint a James Webb-űrtávcsővel megvalósítandó, szegedi közreműködésű tudományos programokról.

Az érdeklődők a fizika szakhoz kapcsolódó, rendkívül széleskörű elhelyezkedési lehetőségekkel is megismerkedhetnek. A program során díjazzák a Budó Ágoston Fizikai Feladatmegoldó Versenyen legjobb eredményt elért középiskolai diákokat és felkészítő tanáraikat.

TERVEZETT PROGRAM:

9.00-12.30 óra, SZTE TTIK Fizikai Intézet, Tisza Lajos körút 84-86. (Bolyai épület II. em.)

Előadások:

9:30-10:00 Prof. Dr. Szabó Gábor: Gábor Dénes Nobel-díjának 50. évfordulója

10:15-10:45 Dr. Szalai Tamás: Szeged és a világűr - csillagrobbanások nyomában a James Webb-űrtávcsővel
11:00-11:30 Prof. Dr. Iglói Ferenc: Kaotikusan és véletlenszerűen viselkedő rendszerek (Nobel-díj 2021)

Kísérletes bemutatók

Kutatócsoportok bemutatkozása

Karrierlehetőségek

13.00 órától: Budó Ágoston Fizikai Feladatmegoldó Verseny eredményhirdetése

SZTE TTIK Fizikai Intézet, Budó Ágoston előadóterem, Dóm tér 9. I. em

Megnyitó - Prof. Dr. Hopp Béla
FizShow - Ignácz Ferenc: Látványos fizikai kísérletek bemutatása
Díjátadás - Prof. Dr. Ormos Pál (ELFT), Prof. Dr. Hopp Béla (SZTE Fizikai Intézet), Mészáros Gergely (SEMILAB Zrt.), Dr. Zimányiné Horváth Vera (ELI-ALPS)

A rendezvényre tisztelettel várjuk a sajtó képviselőit!