Sajtóarchívum

Talent Díjátadó ünnepségre.

Időpontja: 2022. május 19. (csütörtök) 14:00 óra

Helyszíne: Rektori Hivatal, Díszterem

(Szeged, Dugonics tér 13.)

A Szegedi Tudományegyetem a Szegedi Tehetséggondozó Tanács, Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata, és a Pro Talentis Universitatis Alapítvány együttműködésével és az SZTE Junior Akadémia koordinálásával idén is meghirdette a több mint másfél évtizedes hagyománnyal rendelkező Kiválósági Listát és Talent ösztöndíjakat, illetve a vállalati partnerek támogatásával létrejött Vállalati Ösztöndíjakat.

A Tanács ösztöndíjai közül az egyik legnívósabb elismerés, ha egy hallgató kiemelkedő tanulmányi vagy tudományos, kutatási eredményeivel; TDK, OTDK sikereivel; kimagasló sport- vagy művészeti tevékenységével kiérdemli, hogy a Kiválósági Listára kerüljön, és megkapja az ezzel járó Talent ösztöndíjat. Az elmúlt másfél évtizedben több száz egyetemi hallgató érdemelte ki valamely kategória arany, ezüst vagy bronz fokozatát, illetve a legkiemelkedőbbeknek járó Év Tehetsége, Év Sportója és Év Művésze díjat. A pályázatot tanévenként egyszer hirdeti meg a Szegedi Tehetséggondozó Tanács Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzatával, és a Pro Talentis Universitatis Alapítvánnyal együttműködve az SZTE-es hallgatók számára. A nyertesek egyszeri 20 ezer és 100 ezer forint közötti összegre jogosultak.

A Kiválósági Listára három fő kategóriában lehetett pályázni: graduális képzésben résztvevők (ezen belül tudományterületenként alkategóriákban), sportolók, művészek jelentkezhetnek. A Talent Díjátadó Ünnepségen ezeket az elismeréseket vehetik át oklevél formájában a nyertes hallgatók – két év után ismét jelenléti formában. A rendezvényen egyúttal új tagokat is bemutat a Szegedi Tehetséggondozó Tanács.

A rendezvénnyel kapcsolatos további információkért keresse Borbola Lilla kommunikációs és PR munkatársunkat a +36307280409-es számon, vagy a borbola.lilla@szte.hu címen.