Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Shanghai International Studies University (SISU) magyar szakos hallgatóinak záróünnepségére

2022. május 30.

Shanghai International Studies University (SISU)

magyar szakos hallgatóinak záróünnepségére.

Időpontja: 2022. június 1. (szerda) 10:00 óra

Helyszíne: SZTE Rektori Hivatal, fszt. 5-ös terem

(Szeged, Dugonics tér 13.)

Az ünnepségen köszöntőt mond:

Dr. Vajda Zoltán, az SZTE BTK külkapcsolati és ifjúsági dékánhelyettese;

Dr. Árvay Anett, a Hungarológia program vezetője;

Mohr Richárd, a szegedi Konfuciusz Intézet magyar igazgatója;

Dr. Luo Ping, a szegedi Konfuciusz Intézet kínai igazgatója.

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Hungarológia Tanszék által összeállított programra a 2022 tavaszi félévben 8 magyar szakos hallgató érkezett részképzésre a Sanghaji Nemzetközi Tanulmányok Egyeteméről (SISU, Shanghai International Studies University). Képzésükben a magyar, mint idegen nyelv és magyar kultúra órák szerepeltek: modern magyar film és irodalom, magyar-kínai kulturális kapcsolatok története, magyar folklór és zenetörténet, magyar művészettörténet.

A búcsúünnepségen a kínai diákok magyar nyelvű prezentációt mutatnak be a magyar és a kínai kultúra témakörben.