Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Centenáriumi konferenciára, koszorúzási ünnepségekre, emléktábla-avatásra

2022. május 05.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt a

„Fejezetek a Szegedi Tudományegyetem történetéből 1872-1921”

című centenáriumi konferenciára, az azt megelőző

koszorúzási ünnepségekre, emléktábla-avatásra.

Időpont: 2022. május 10. (kedd) 9:00 óra

Helyszín: Egyetemalapító mellszobra

(Szeged, Dóm tér Nemzeti Emlékcsarnok)

Az ünnepségsorozat 9 óra 10 perctől az Egyetemalapítók domborművénél folytatódik, majd a Rerrich Béla téren Prof. Dr. Zakar Péter, az SZTE nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettese avató beszédet mond a Szegedi Tudományegyetem és a Babeș-Bolyai Tudományegyetem közös múltjának emléket állító táblánál.

10:00 órától az SZTE Dugonics téri központi épületének dísztermében nyitja meg az egyetemtörténeti konferenciát Prof. Dr. Zakar Péter, az SZTE nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettese. „A Szegedi Tudományegyetem és elődei története II. rész – A kolozsvári egyetem története az alapítástól a szegedi újrakezdésig 1872–1921” című könyvet Dr. habil. Marjanucz László történész, a kötet főszerkesztője mutatja be.

Tisztelettel várjuk a sajtó képviselőit a koszorúzásra, emléktábla-avatásra és a konferenciára.