Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - „Karikó Katalin elismerései – a tanulmányi versenyektől a Lasker-díjig" című kiállítás-megnyitóra és az azt követő SZGYTV megnyitóra

2022. december 01.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt a

„Karikó Katalin elismerései – a tanulmányi versenyektől a

Lasker-díjig”

című kiállítás-megnyitóra és az azt követő

Szent-Györgyi Tanulmányi Verseny megnyitójára.

A kiállítás-megnyitó időpontja: 2022. december 8. (csütörtök) 10:00 óra

Helyszíne: SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ, Kiállítási tér

(Szeged, Ady tér 10.)

Száznál is több kitüntetéssel ismeri el a világ Prof. Dr. Karikó Katalint, a Covid-19 pandémia megfékezésében kulcsszerepű mRNS-alapú vakcinák kifejlesztését felfedezéseivel megalapozó kutatót. A Szegedi Tudományegyetem díszdoktora és kutatóprofesszora elismerései közül néhány érdekességet emel ki a kiállítás. Karikó Katalin itt bemutatott iskolai dokumentumai a tanulmányi versenyeknek a tehetséggondozásban betöltött szerepére irányítják a figyelmet. A legfontosabb kitüntetések díjátadóin készült sajtó- és műtárgyfotók bepillantást engednek a tudomány eddig nem ismert világába.

A tárlatnyitón köszöntőt mond Prof. Dr. Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetemért Alapítvány kuratóriumának elnöke. Az SZTE Klebelsberg Könyvtár online is elérhető Karikó Katalin-gyűjteményét Dr. Nagy Gyula főigazgató mutatja be.

Prof. Dr. Karikó Katalinnal kollektív interjú készíthető a kiállítás-megnyitó után 10:20-10:40 között.

A Szent-Györgyi Tanulmányi Verseny megnyitójának időpontja:

2022. december 8. (csütörtök) 11:00 óra

Helyszíne: SZTE Rektori Épület, Díszterem

(Szeged, Dugonics tér 13.)

A Szegedi Tudományegyetem 11. alkalommal rendezi meg a kétnapos Szent-Györgyi Tanulmányi Versenyt 2022. december 8-án és 9-én. A verseny témájának központi eleme Szent-Györgyi Albert Nobel-díjának 85. évfordulója, valamint a magyar Nobel-díjasok munkájának utóélete. Az idei versenyből sem maradhat ki Szent-Györgyi Albert munkássága, és az orvosi-élettani, fizikai és kémiai Nobel-díjasok 2017-2021 között. A megmérettetésen 50 magyarországi és határon túli középiskolás csapat, mintegy 200 diák és felkészítő pedagógus vesz részt.

A Szent-Györgyi Tanulmányi Versenyt Prof. Dr. Karikó Katalin, az SZTE kutató professzora és Dr. Fendler Judit, az SZTE kancellárja nyitja meg 2022. december 8-án, csütörtökön 11:00 órakor. A megnyitón a Szegedi Tudományegyetem oklevéllel és ajándékcsomaggal ismeri el azon pedagógusok tehetséggondozás területén végzett munkáját, akik legalább öt alkalommal részt vettek már csapataikkal a versenyen.