Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - 100 éves a szegedi gyógyszerészképzés (1921-2021) című kiadvány bemutatójára

2022. november 07.

A Szegedi Tudományegyetem

Gyógyszerésztudományi Kar

tisztelettel meghívja Önt az

SZTE GYTK gondozásában megjelent

„100 éves a szegedi gyógyszerészképzés (1921-2021)”

című kiadványának bemutatójára.

Időpontja: 2022. november 10. (csütörtök) 16:00 óra

Helyszíne: SZAB Székház, 110-es terem

(Szeged, Somogyi utca 7.)

A gyógyszerészképzés Szegeden éppen 100 éve kezdődött, ami kivételes alkalmat jelent a visszatekintésre, az önértékelésre és a belátható jövő célkitűzéseinek kijelölésére is. A Gyógyszerésztudományi Kar 100 éves múltja önmagában is mutatja, hogy az ott folyó munka jelentős hagyományokkal és figyelemre méltó eredményekkel rendelkezik. A Kar stratégiai célja, hogy vonzó diplomát és piacképes tudást adjon hallgatóinak, doktoranduszainak és kollégáinak. Eközben az oktatói gárda kiemelt feladatának vallja, hogy megtartsa és erősítse helyzetét a tudomány térképén. A Kar ma jelen van ezen a képzeletbeli térképen, tudományos teljesítménye egyetemi viszonylatban kiemelkedő. Ezt a kiválóságot az elődök több emberöltőnyi kitartó munkával alapozták meg, így annak megtartása nemcsak választott cél, de egyfajta kötelesség is. Ez a jubileumi kötet – amellett, hogy szolgálja az emlékezést, az önértékelést és a jövőbetekintést – egy tiszteletadás a Kar minden egykori munkatársa felé, akik munkájukkal, tudásukkal és kitartásukkal építették a Kar hazai és nemzetközi hírnevét.