Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - SZTE Alma mater Alumni mentorprogram 18. ciklusának ünnepélyes megnyitójára

2022. szeptember 26.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt az

SZTE Alma mater Alumni mentorprogram

18. ciklusának ünnepélyes megnyitójára

Időpontja: 2022. szeptember 28. (szerda) 14:00 óra

Helyszíne: SZTE GTK Aula

(6720 Szeged Kálvária sgt.1.)

2022. szeptember 28-án, szerdán az SZTE Alma Mater 18. alkalommal indítja el Alumni mentorprogram ciklusát. Az alumni mentorálás személyes kapcsolat egy tapasztalt szakember és hallgató között. A mentor megosztja tudását és tapasztalatait a hasonló pályára készülő hallgatóval, hogy segítse a diák szakmai előmenetelét. A mentor és mentorált közti kapcsolattartás rugalmas és kötetlen, a két fél megegyezésén alapul és a felek lehetőségétől és igényétől függ. Ereje abban rejlik, hogy az együttműködés az egyéni igényekhez igazodva, egyéni problémákra reagálva segít rendszerszinten a munkaerő-piaci kihívások esetében. A program 2014-es indulása óta már 650 esetben segített a résztvevő hallgatóknak, és a 2022-es őszi ciklus kezdetekor 1211 potenciális mentor ajánlotta fel segítségét 36 országból. A hallgatók számára a mentorálási együttműködésen túl az idei szemeszterben az Országos Önbizalom-növelde Programhoz kapcsolódva csoportos tréninget tart Bóné Ágnes mentor, míg a mentorok által alakított Alumni Mentor Klub, Seres Erika HR szakértő vezetésével 2 alkalommal kínál kötetlen találkozót a fiataloknak.