Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Magyar Diabetes Társaság XXX. Kongresszusának megnyitójára és az azt megelőző sajtótájékoztatóra

2022. szeptember 07.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt a

Magyar Diabetes Társaság XXX. Kongresszusának megnyitójára és az azt megelőző sajtótájékoztatóra.

A sajtótájékoztató időpontja: 2022. szeptember 8. (csütörtök) 12:00 óra

Helyszíne: SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ

alagsor, I. előadóterem

(Szeged, Ady tér 10, 6722)

A sajtótájékoztatót tartja:

Prof. Dr. Wittmann István, a Magyar Diabetes Társaság elnöke;

Prof. Dr. Lengyel Csaba, a Magyar Diabetes Társaság elnökhelyettese, az SZTE SZAKK elnöke;

Prof. Dr. Várkonyi Tamás, a Magyar Diabetes Társaság főtitkára.

A Magyar Diabetes Társaság XXX. Kongresszusát 2022. szeptember 8.-11. között Szegeden rendezik. Az évente tartott kongresszus hagyományosan a magyar diabetológia legnagyobb eseménye, amelyen számos orvosi szakma képviselői cserélik ki tapasztalataikat – elsősorban diabetológusok, háziorvosok, belgyógyászok, endokrinológusok, gyermekgyógyászok és nefrológusok. A jelentős érdeklődést jelzi, hogy a kongresszus 4 napja alatt végig párhuzamos szekciókban zajlanak az előadások az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban. A diabetológiával foglalkozó gyakorló orvosok és kutatók aktivitását tükrözi, hogy 73-an tartanak majd előadást tapasztalatikról, és összesen 20 olyan szimpóziumra kerül sor, ahol a szakma elismert képviselői továbbképző előadást tartanak.

Hagyományosan ilyenkor kerül sor a díjak és oklevelek átadására, mellyel a társaság kiválóságait ismerik el. Idén négy, a diabetológiával foglalkozó civil szervezet is lehetőséget kap arra, hogy a betegek érdekében végzett tevékenységét bemutassa.

A Magyar Diabetes Társaság XXX. Kongresszusának megnyitóját 2022. szeptember 8-án, csütörtökön 13:00 órától tartják az SZTE TIK Kongresszusi termében, amelyen Prof. Dr. Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora is köszönti a résztvevőket.

A sajtótájékoztatóra és a kongresszus megnyitójára tisztelettel várjuk a sajtó képviselőit!