Sajtóarchívum

megnyitóján tartott sajtótájékoztatóra.

Időpontja: 2022. június 8. (szerda) 10:00 óra

Helyszíne: Szent-Györgyi Albert Agóra

(6722 Szeged, Kálvária sgt. 23.)

A sajtótájékoztatót tartja:

Ménesi Imre, önkormányzati képviselő, a Szociális és Sportbizottság elnöke;

Kádár Zoltán, a Sportért Felelős Államtitkárság főosztályvezetője;

Fábián László, a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkára;

Tóth Miklós, a Magyar Sporttudományi Társaság elnöke;

Szőts Gábor, a Magyar Sporttudományi Társaság főtitkára;

Hajdúné Dr. Petrovszki Zita, az SZTE JGYPK Testnevelési és Sporttudományi intézet vezetője.

A Magyar Sporttudományi Társaság (MSTT) 19. alkalommal rendezi meg Országos Sporttudományi Kongresszusát a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Testnevelési és Sporttudományi Intézete társszervezésében. Az idei kongresszusra minden résztvevői csúcsot megdöntve közel 250 regisztráció érkezett a hazai sportszakemberek köréből és közel 160 előadás megtartására fog sor kerülni. A tudományos rendezvényen a résztvevő érdeklődők sportszakmai és sporttudományi előadásokon ismerkedhetnek meg a hazai sporttudományos kutatások legfrissebb eredményeivel, amiben kiemelkedő számmal szerepelnek a COVID-19 világjárvány sporttal kapcsolatban végzett vizsgálatok eredményei, illetve a „Mozgásgyógyszer” világmozgalom hazai kutatásait bemutató előadások.

2022-ben Szeged lesz a magyar sporttudomány fővárosa, hiszen három napra a Tisza-parti városba költözik a magyar sporttudományos szakma. Az első napi hat plenáris előadáson túl – három szekcióban: társadalom- és természettudomány, illetve e-poszter , további 150 előadás és úgynevezett, rövid szóbeli prezentáció megtartására kerül sor. Az idei rendezvény előadóinak – kivételesen – mindegyike a különböző hazai kutatóhelyek képviseletében, a hazai sporttudományi eredményeket mutatja be.

A Kongresszuson a „Sporttudomány az egészség és a teljesítmény szolgálatában” mottó nyomán terítékre kerülnek a sporttudomány területét teljes mértékben lefedő témakörök, a természettudományos kutatási eredményektől a társadalomtudományi vizsgálatok, elemzések bemutatásáig. A főbb témakörök: olimpia, versenysport, egyetemi sport, utánpótlás-nevelés, sportorvoslás, prevenció, rehabilitáció, sportpszichológia, sportinnováció, sportgazdaság, sportturizmus, sportélettan, sportpedagógia, extrém sportok, COVID-19 és a sport, sport és társadalom, sport és természettudomány.

A „Magyarország Átfogó Egészségvédelmi Szűrőprogramja 2010-2020-2030” szűrőkamion szolgáltatásait három napon keresztül előzetes regisztráció után a kongresszusi résztvevőkön és a lakosságon túl, az SZTE JGYPK Pedagógusképző Kar, illetve a Polgármesteri Hivatal dolgozói is igénybe vehetik.

A részletes program és az előadás-kivonatok a www.mstt.hu honlapon olvashatók.