Sajtóarchívum

A Szegedi Tudományegyetem

Informatikai Intézete

tisztelettel meghívja Önt a

Szegedi Innovatív Informatika Verseny döntőjére.

Időpont: 2022. április 8. (péntek) 9:00 óra

Helyszín: SZTE Bolyai Épület, II. emelet, Bolyai terem

( 6720 Szeged, Aradi vértanúk tere 1. )

A Szegedi Tudományegyetem Informatikai Intézete már nyolcadik alkalommal hirdette meg a Szegedi Innovatív Informatika Versenyét középiskolások számára. A versenyt évek óta számos informatikai cég is támogatja; a diákok mellett a felkészítő tanárokat és az intézményt is értékes nyereményekkel díjazzák a szervezők. A jelentkezők bármilyen informatikai témájú probléma vagy feladat megoldásával kapcsolatos pályamunkával nevezhettek két szekcióban: informatikai és műszaki. Előbbiben olyan pályamunkákat vártak a szervezők, amelyekben a diákok egy szoftvert készítettek el, lehetett az játék, asztali számítógépen futtatható alkalmazás, webes alkalmazás, mobil applikáció, vagy Kinect-es alkalmazás. A műszaki szekcióban a diákoknak meg kellett építeniük, vagy már meglévő elemekből össze kellett állítaniuk egy rendszert (elektronikai, robotikai, vezeték nélküli rendszerek, biológiai jelek mérése és feldolgozása, stb.), amely működtetéséhez szükséges szoftvert is a diákoknak kellett elkészíteniük. Így készülhetett el többek között egy csőtörés-jelző rendszer, kockagyűjtő űrkuka vagy az okos, fűthető kutyatál.

A döntőn ezekről a kreatív projektekről beszélnek előadásukban a diákok. 14:00 órától a találmányaik bemutatására kerül sor.

A döntő részletes programja ide kattintva elérhető: https://www.inf.u-szeged.hu/sziiv/program

A 9:00 órai megnyitó után Dr. Nyúl László intézetvezető egyetemi docens ad egyéni interjút a sajtó képviselőinek.