Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Kar "Operacsillagok" című jótékonysági gálaestjének sajtótájékoztatója

2022. március 29.

A Szegedi Tudományegyetem

tisztelettel meghívja Önt a

Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Kar „Operacsillagok” című jótékonysági gálaestjének sajtótájékoztatójára.

Időpont: 2022. március 30. (szerda) 11:00 óra

Helyszín: Szegedi Nemzeti Színház (Szeged, Vaszy Viktor tér 1.)

A sajtótájékoztatót tartja:

Dr. Nátyi Róbert, a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Kar dékánja.

A Szegedi Tudományegyetem centenáriumi ünnepségsorozatának kiemelt célja az operaéneklés, valamint a több generáción átívelő, a nemzeti kultúrát hazánkban és a nagyvilágban egyaránt ismertté és elismertté tett operajátszás népszerűsítése. Szeged, mint a régió operabástyája, olyan kiemelkedő tehetségű növendékeket indított útjára, akik mára a világot bejárva hirdetik Alma Materük fundamentumait. Az itt kapott tudás, emberség, szeretet, hűség és művészi alázat arra predesztinálja a mai kor dolgos alkotóit, hogy egy pillanatra megállva bemutassák mindazt az értéksokszínűséget, amely kiválóan tükrözi az SZTE BBMK áldozatos munkáját.

A gálaesten fellépnek a Magyar Állami Operaház, a Szegedi Nemzeti Színház és az SZTE Bartók Béla Művészeti Kar művészei, valamint a Szegedi Szimfonikus Zenekar.

A jótékonysági előadás szomorú apropóját adja, hogy hazánk szomszédságában háború dúl. Ezért a gálaelőadás bevételét az ukrajnai menekültek számára kívánja felajánlani az SZTE Bartók Béla Művészeti Kar.