Sajtóarchívum

A Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar

Ásványtani, Geokémiai és Kőzettani Tanszéke

tisztelettel meghívja Önt a

Nemzeti Adó-és Vámhivatallal tartandó közös sajtótájékoztatójára.

Időpont: 2021. november 30. (kedd) 14:00 óra

Helyszín: SZTE TTIK Ásványtani, Geokémiai és Kőzettani Tanszék (Szeged, Egyetem utca 2.)

Különleges ásványokra bukkantak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei – egy albán utast ellenőriztek a röszkei határátkelőhelyen. A vámvizsgálatkor két műanyag rekeszből és egy kartondobozból összesen 26 darab ásvány került elő, amiről az utas nem tett nyilatkozatot. A Magyar Bányászati és Földtani Szolgálat munkatársa szakértői véleményében leírta, hogy az előkerült ásványok: pirit, kalcit, szfalerit, dolomit, pirrohotin, kvarc, kalkopirit, rodokrozit. Értékük 2000 Euro és valószínűleg Kosovóból származnak. A hivatalos eljárást követően a Nemzeti Adó- és Vámhivatal a lefoglalt kőzeteket az SZTE Ásványtani, Geokémiai és Kőzettani Tanszékének adja át, ahol a Koch Sándor Ásványgyűjteménybe kerülnek.

A sajtótájékoztatót tartja:

Dr. Horváth Dezső, az SZTE TTIK dékánja,

Dr. M. Tóth Tivadar, az SZTE TTIK Ásványtani, Geokémiai és Kőzettani Tanszék tanszékvezetője,

Dr. Kiss Attila, NAV pénzügyőr ezredes, határrendészeti igazgatóhelyettes.

A sajtótájékoztatóra tisztelettel várjuk a sajtó képviselőit!