Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Vadászati Trófeakiállítás

2021. október 25.

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara tisztelettel meghívja Önt Vadászati Trófeakiállítására.

Helyszín: SZTE Mezőgazdasági Kar (Hódmezővásárhely, Andrássy út 15., IX-es épület)

Időpont: 2021. október 28. (csütörtök) 14.00 óra

Beszédet mond: Dr. Barta Tamás, az SZTE Mezőgazdasági Kar főiskolai docense, és Hódmezővásárhely Önkormányzatának képviselője

Közreműködik: Molnár Alex (vadászkürt), Molnár Johanna (vadászkürt)

Nomád Földi László felajánlásának köszönhetően a hazai nagyvadak trófeáitól egyészen az alaszkai trófeákig színes gyűjtemény várja a látogatókat. Nomád Földi László vajdasági magyar színész, szakíró vadászélete nem az első lövéssel kezdődött, már felmenői között is voltak olyanok, akiket szintén megérintett ez a szenvedély. Vadászösvényeit ezentúl nemcsak felejthetetlen könyvei, novellái, regényei segítségével járhatjuk be, hiszen gazdag trófeagyűjteményét a hódmezővásárhelyi önkormányzatnak ajánlotta fel, amelyet a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karán helyeztek el méltó módon. A második emeleti kiállítótér három termében többek között afrikai és alaszkai trófeák, valamint európai és magyarországi nagyvadak trófeái láthatók.

A Vadászati Trófeakiállítás a későbbiekben a Mezőgazdasági Kar nyitvatartási idejében, hétfőtől péntekig reggel 7.30 és 16.00 óra között látogatható. A kiállítás megtekintése előzetes bejelentkezéshez kötött. Bejelentkezni a 06-62/532-990-as telefonszámon, a Kar portáján lehet.