Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - „Szűrések délutánja” című mammográfiás szűrőnap

2021. október 27.

A Szegedi Tudományegyetem Radiológiai Klinika Női Diagnosztikai Osztálya tisztelettel meghívja Önt a „Szűrések délutánja című mammográfiás szűrőnapra. Időpont: 2021. október 29. (péntek) 15:00 órától. Helyszín: SZTE Radiológiai Klinika Női Diagnosztikai Osztálya Szeged, Leányszállás köz 2/A., II. emelet.

A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Radiológiai Klinikán évente csaknem 15 ezer mammográfiás vizsgálat történik. A szakemberek feladata a szűrésen kívül az emlődaganatok komplex klinikai kivizsgálása, egyéb emlőbetegségek diagnosztizálása, ellátása, továbbá az emlőműtött betegek ellenőrzése. A vizsgálatokat két újonnan üzembe helyezett modern mammográfiás és egy csúcskategóriás UH készülékkel végzik. Amennyiben a hölgyeknél nincs hajlamosító tényező, rizikófaktor, akkor negyven éves kortól kétévente ajánlott egészen az élet végéig mammográfiás szűrésre járni. A szakemberek fontosnak tartják, hogy minél több nő vegyen részt a mammográfiás szűrővizsgálatokon, mert ezzel a módszerrel fedezhetők fel a kicsi, még korai stádiumú daganatok. Az időben felfedezett daganat igen jó eredménnyel kezelhető.

Minden év októbere a mellrák elleni küzdelem hónapja! Az SZTE Radiológiai Klinika Női Diagnosztikai Osztálya ismét mammográfiás szűrőnapot tart.

2021. október 29-én, pénteken 15 órától 19 óráig várják a 40 év feletti, beutalóval rendelkező nőket szűrővizsgálatra, akiknek az utolsó vizsgálata óta eltelt két év, vagy még soha nem jártak mammográfiás vizsgálaton!

A szakemberek arra szeretnék felhívni a figyelmet, hogy a hölgyek éljenek a mammográfiás szűrés lehetőségével, mert az időben való felismerés életet menthet! Időpontot egyeztetni a Radiológiai Klinika központi telefonszámán (06-62-545-400) lehet.