Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Szalai György HULLÁM TRIÓ SZALAI 2021 VEGETATÍV „T” című kiállításának megnyitója

2021. szeptember 07.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt Szalai György HULLÁM TRIÓ SZALAI 2021 VEGETATÍV „T” című kiállításának megnyitójára.

Időpont: 2021. szeptember 14-én, kedd 18.00 óra

Helyszín: SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ Kiállítási tér (Szeged, Ady tér 10.)

A kiállítást megnyitja Prof. Dr. Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora

Közreműködik: Vizsolyi Lívia fagottművész

Dr. Szalai György fül-orr-gégész főorvos, festőművész Hódmezővásárhelyen 1976-tól Fodor Józseftől tanult rajzolni, festeni. Zayzon Ágnes, Sújtó Sándor, Mónus Ferenc, Fülöp Erzsébet is képezte. A Mártélyi Képzőművészeti Szabadiskola orvosa, Fodor József, Szabó Tamás, Hézső Ferenc és Wieszt József, majd Fajó János, Schäffer László segítette. Ma Hézső Ferenc, Szabó Tamás és Csemniczky Zoltán szakmai véleményére számíthat. Közvetlen mestere nem volt. Munkái kapcsolhatók a konstruktív geometrikus irányzathoz. A Kanizsa Kör és a Magyar Mecénás MPP tagja.

A megnyitó ünnepségen védettségi igazolvánnyal rendelkezők vehetnek részt.

A kiállítás megtekinthető szeptember 24-ig, hétköznapokon 08.00–22.00 óráig, szombaton 09.00–20.00 óráig.

A rendezvényre tisztelettel várjuk a sajtó képviselőit.