Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Nemzetközi hallgatók gólyaesküje és sajtótájékoztató

2021. szeptember 08.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a nemzetközi hallgatók gólyaesküjére és az ezt megelőző sajtótájékoztatóra.

Időpont: 2021. szeptember 8. (szerda) 17:45

Helyszín: SZTE Központi Épület előtt, a Szent-Györgyi Albert szobornál (Dugonics tér 13.)

A gólyaeskü előtt 17:45-től Prof. Dr. Zakar Péter, a Szegedi Tudományegyetem nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettese tart sajtótájékoztatót, amelynek fő témája a nemzetközi hallgatók beilleszkedését segítő Orientációs hét.

A 2021/2022-es tanév első félévében a Szegedi Tudományegyetemen több mint 1000 új külföldi hallgató kezdheti meg tanulmányait. Velük összesen több mint 4000 nemzetközi hallgató tanulhat a Tisza-parti városban. A gólyák közül legtöbben Iránból, Spanyolországból, Japánból, Kínából és Törökországból érkeznek. A legnépszerűbb kar a nemzetközi hallgatók körében a Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar. A nem orvostudományi területeket választó diákok közül a legtöbben a Gazdaságtudományi-, a Bölcsészet-és Társadalomtudományi, illetve az Állam- és Jogtudományi Karra nyertek felvételt.

A Szegedi Tudományegyetem Orientációs héttel támogatja a nemzetközi hallgatók beilleszkedését: kulturális és közösségépítő oktatási célú eseményekkel is várja a hallgatókat, akik – többek között – megismerkedhetnek a Neptun tanulmányi rendszer használatával, a diákigazolvány-igénylésének menetével. Megtudhatják, hogyan kell beiratkozni, kurzusokat felvenni. Az esemény lehetőséget teremt Szeged nevezetességének, hagyományainak és sokszínű kultúrájának megismertetésére is.

A rendezvényre tisztelettel várjuk a sajtó képviselőit.