Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Access4You által kiállított akadálymentességi tanúsítvány sajtónyilvános átadása

2021. szeptember 28.

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara tisztelettel meghívja Önt az Access4You által kiállított akadálymentességi tanúsítvány sajtónyilvános átadására.

Az ünnepség időpontja: 2021. szeptember 29. (szerda) 10:00

Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar Aula (Cím: 6722 Szeged, Kálvária sugárút 1.)

Az ünnepségen részt vesz:

Dr. Kovács Péter, az SZTE GTK dékánja

Dr. Bajmócy Zoltán, az SZTE GTK Tudományos dékánhelyettese,

Méri Tamás, az Access4You társalapítója és üzletfejlesztési igazgatója,

Szakál Péter, az SZTE Oktatási igazgatója,

Dr. Sebőné Dr. Szenes Márta, az SZTE Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ szakmai vezetője,

Gyarmati László, a Tanulmányi és Információs Központ igazgatója,

Papp Szabolcs, a Nem Adom Fel Alapítvány alapítványi szóvivője,

Ballai Anna Mária, a Vakok és Gyengénlátók Csongrád-megyei Egyesületének elnöke.

A sajtónyilvános ünnepség témája:

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara elkötelezett amellett, hogy olyan tanulási- és munkakörnyezetet biztosítson, amely mindenki számára egyenlő eséllyel használható. A Kar széles körű esélyegyenlőségi törekvéseinek egy fontos lépése az épület akadálymentesítési tanúsítása az Access4You tanúsítási rendszere segítségével. Ez a tanúsítvány nyolc használói csoport szemszögéből vizsgálja az épület akadálymentességét: kerekesszékes; babakocsival közlekedő; idős, mozgásában korlátozott; vak; gyengénlátó; nagyothalló; siket; kognitív zavarral élő és segítő kutyával közlekedő emberek. Az Access4You révén érintett hallgatóiknak és vendégeiknek pontos és részletes akadálymentességi információkat tudnak biztosítani interneten és mobil applikáción keresztül. Az SZTE GTK büszke arra, hogy az Access4You minősítő rendszerében ezüst fokozatú tanúsított helyszínné vált. Ezzel egyike az első tanúsított helyszíneknek a hazai felsőoktatásban.

Sajátos szükségletű vendégeik részletes akadálymentességi információt találnak az épületről az alábbi linken: https://new.access4you.io/places/1331437/details

További kérdéseiket a szobota.gyorgyi@eco.u-szeged.hu e-mail címen, vagy a 62/54-4485 telefonszámon tehetik fel.