Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - centenáriumi programsorozatához kapcsolódó Sportnap

2021. szeptember 20.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a centenáriumi programsorozatához kapcsolódó Sportnapjára.

Időpont: 2021. szeptember 22. (szerda)

Helyszín: Dugonics tér 13., az SZTE Központi Épülete előtt

Sportpályává alakul a Dugonics tér 2021. szeptember 22-én, délután. 13 órától indulnak a Szegedi Tudományegyetem fennállásának 100. évéhez kapcsolódó programok, amelyeknek az SZTE Sportközpont és a Sportiroda a főszervezője, társszervezője pedig a Testnevelési és Sporttudományi Intézet. A jó hangulatról és a színes programkínálatról az SZTE Alma Mater, az SZTE+, az SZTE BBMK zenekar, az egyetem 12 karának képviselői, hallgatói, a EUGLOH (European University Alliance for Global Health) segítségével gondoskodnak a szervezők a sportnapon. A rendezvény védnöke: Prof. Dr. h. c. Mocsai Lajos, a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetsége elnöke, a Testnevelési Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke. 13:30-kor startol a 100 perces váltófutás a tér körül, miközben a színpadon is zajlanak majd az események, többek között az „SZTE 100” kihívás díjátadója és a partneregyesületek bemutatkozása. Az érdeklődők találkozhatnak majd az SZTE olyan korábbi és jelenlegi élsportoló hallgatóival, mint Birkás Balázs, Márton Anita, Nagy Péter, Nádas Bence. 18:00-órától a bulihangulaté lesz a főszerep. Ekkor indul a „Tekerd fel a hangerőt!”, „Szökőkút táncoltatás”, „spinning, kerékpározással összekötve” programsorozat.

Az eseményre tisztelettel várjuk a sajtó képviselőit!

További részletek az eseményről az SZTE Facebook oldalán.