Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - AZ EFOP-3.6.1-16-2016-00014 azonosítójú projekt zárókonferenciájára

2021. június 25.

Tisztelettel meghívjuk a „DISZRUPTÍV TECHNOLÓGIÁK KUTATÁS-FEJLESZTÉSE AZ E-MOBILITY TERÜLETÉN ÉS INTEGRÁLÁSUK A MÉRNÖKKÉPZÉSBE” című projekt zárókonferenciájára, amely online módon kerül megtartásra 2021. 06. 28. hétfő 10 órai kezdettel.

A pályázat célja annak elősegítése volt, hogy a pályázatban résztvevő egyetemek (Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME), Szegedi Tudományegyetem (SZTE), Neumann János Egyetem (NJE)) képesek legyenek olyan – elsősorban közös – kapacitások kiépítésére, tudásbázis fejlesztésére és kutatási folyamatok kialakítására az e-mobility és a mérnökképzés területén, amelyek lehetővé teszik számukra a társadalmi innovációt szolgáló és a K+F szféra igényeit kielégítő szolgáltatások nyújtását, valamint kutatói utánpótlásuk biztosítását. Ezen felül a projekt tudásbázis bővítő, a kutatói utánpótlás feltételrendszerének javítását elősegítő, a műszaki képzéseket, valamint tudás és technológia transzfert erősítő tevékenységei által kiemelten járul hozzá a Fokozatváltás a felsőoktatásban és a Befektetés a Jövőbe Nemzeti K+F+I stratégia céljainak megvalósításához.

PROGRAM:

10:00 - 10:20 Megnyitó: a projekt bemutatása – Prof. Dr. Rohács József, BME
10:20 - 10:35 A Neumann János Egyetem projektben elért eredményeinek bemutatása - Dr. Weltsch Zoltán, NJE
10:35 - 10:50 A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem projektben elért eredményeinek bemutatása - Prof. Dr. Rohács József; Dr. Vajta László - BME
10:50-11:05 A Szegedi Tudományegyetem projektben elért eredményeinek bemutatása - Dr. Geretovszky Zsolt, SZTE
11:05-11:15 Kérdések, zárszó - Dr. Geretovszky Zsolt, SZTE

A konferencia programjába az alábbi linken keresztül tud bekapcsolódni. Előzetes részvételi szándékát a következő email címen kérjük jelezni: enovak@titan.physx.u-szeged.hu 2021.06.25. 10 óráig.