Sajtóarchívum

IMG_6507-001

Közlemény a Szegedi Tudományegyetem egységéről

2020. október 26.

A Dékáni Kollégium az " Állásfoglalás a Szegedi Tudományegyetem egységének megőrzéséről” című dokumentumot 2020. július 20-án fogadta el. Az eltelt időszakban változás nem történt, ezért ezúton oszlatjuk el az egység megbontására vonatkozó, valótlan sajtóhíreket.

A Szegedi Tudományegyetem oktatási, kutatási, gyógyítási, társadalmi felelősségvállalási és nemzeti céljainak alapfeltétele, ezek eléréséhez biztos alapot ad a jelenlegi multidiszciplináris egyetemi struktúra. Küldetésnyilatkozatának megfelelően az Egyetem meg kívánja őrizni egységét mind a képzési szinteket, mind pedig a tudományági lefedettségeket tekintve.

Elkötelezettek vagyunk és felelősséget vállalunk a régió fejlődéséért, azért, hogy a régióban élő honfitársaink helyben, egészségben és jólétben éljenek, valamint azért, hogy régiónk vonzóvá váljon a magasan képzett munkaerő számára.

Ezen célok elérését, ahogy ezidáig is, az egyetem jelenlegi egységének megőrzése biztosítja.

SZTE Sajtó