Sajtóarchívum

Sajtómeghívó- Közel 300 programmal vár a Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Tavasz rendezvénysorozata

2019. április 05.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a XVI. Egyetemi Tavasz programjaira és a fesztivál megnyitójára 2019. április 11-én, csütörtökön 18 órára. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem központi épület (6720, Szeged, Dugonics tér 13.)

Az Egyetemi Tavasz a Szegedi Tudományegyetem hagyományos, tavaszi rendezvénysorozata, melyet az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság Kulturális Iroda szervez immár tizenhatodik alkalommal. A programban tudományos, ismeretterjesztő, kulturális, sport és szórakoztató programok, kari napok, konferenciák szerepelnek egyetemi és városi helyszíneken - szinte minden, ami a szorosan vett oktatáson, kutatáson kívül az egyetemen történik, és érdekes lehet a közönség számára. Április 11. és május 17. között 80 helyszínen közel 300 program közül válogathat a közönség. A programok nyitottak és többnyire ingyenesen látogathatók minden érdeklődő számára.

A fesztivál hivatalos megnyitója, hagyományosan a Költészet Napja, április 11-e. A Dugonics téri József Attila szobornál 14 órától a szegedi egyetem két egykori diákjára, József Attilára és Radnóti Miklósra emlékeznek a költőlegendák verseivel. Az Egyetemi Tavasz programsorozat az SZTE Dugonics téri épületének átriumában 18 órakor az egyetemi fotópályázat anyagából válogatott kiállítással nyílik. A megnyitót megelőzően már április 8-tól programokkal várják az érdeklődőket: az Általános Orvostudományi Kar Dóm téri épületében orvostörténeti kiállítással, a Somogyi-könyvtárban Simai Mihály költő új verseskötetének bemutatójával. Folytatódik a már hagyományossá vált Vers délben sorozat: az Egyetemi Tavasz ideje alatt egy-egy egyetemi polgár vagy szegedi lakos elmondhatja, felolvashatja, előadhatja egyik kedves versét az SZTE Rektori Hivatal épülete előtt, Szent-Györgyi Albert szobránál, hétköznaponként 12 óra 10 perckor.

A részletes programfüzet itt érhető el.

A hivatalos megnyitó meghívója itt érhető el.

A kiemelt programok listája itt érhető el.

A Vers Délben sorozat programjai itt érhetőek el.

A rendezvényekre tisztelettel várjuk a sajtó képviselőit.