Sajtóarchívum

Sajtómeghívó- Dr. Benkő Tibor honvédelmi miniszter előadása a Szegedi Tudományegyetemen

2019. október 01.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt Dr. Benkő Tibor honvédelmi miniszter előadására és az azt követő sajtótájékoztatóra 2019. október 3-án, csütörtökön 13 órára. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem központi épület (6720 Szeged, Dugonics tér 13.)

Honvédelmi napra várják az érdeklődőket 2019. október 3-án, csütörtökön 10 és 16 óra között Szegeden, a Dugonics téren és a Szegedi Tudományegyetem központi épületében. A harcászati terepjáró és a különleges katona felszerelése mellett a honvédek számos fegyverfajtát is bemutatnak, így például speciális kézifegyvereket, mesterlövész és CZ fegyvereket. A toborzópontnál minden érdeklődőt várnak, akit érdekel a katonai hivatás, az önkéntes tartalékos rendszer és a Magyar Honvédség ösztöndíjai.

Dr. Benkő Tibor, honvédelmi miniszter 13 órától tart előadást a Zrínyi 2026 honvédelmi és haderőfejlesztési programról az SZTE központi épületének dísztermében. Ezt követően sajtótájékoztatót tart a Dugonics téren.