Sajtóarchívum

Sajtómeghívó- Emléktábla-avatás Dr. Péczely György klimatológus emlékére

2019. május 02.

A Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Földrajzi és Földtudományi Intézet Éghajlattani és Tájföldrajzi Tanszék tisztelettel meghívja Önt a Dr. Péczely György tiszteletére szervezett emléktábla-avató ünnepségére 2019. május 4-én, szombaton 10 óra 30 percre. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar (6722 Szeged, Egyetem u. 2., III. emelet, tanszéki folyosó)

Idén ünnepeljük Dr. Péczely György (1929-1984) neves klimatológus, tanszékvezető egyetemi tanár, a földrajztudományok doktora születésének 90. és halálának 35. évfordulóját. A klimatológus 1972 és 1984 között vezette az SZTE TTIK Éghajlattani és Tájföldrajzi Tanszékét. Tiszteletére egykori kollégái, tanítványai, barátai létrehozták a Péczely György emlékbizottságot, amely megszervezte az emléktábla elkészíttetését és leleplezését. A május 4-i ünnepségen – a jelenlegi tanszéki kollégák mellett – családja, egykori kollégái, barátai, tanítványai, a Magyar Meteorológiai Társaság, a Magyar Földrajzi Társaság és a Magyar Hidrológiai Társaság képviselői emlékeznek meg az SZTE TTIK tanszékvezető egyetemi tanáráról, és leplezik le az emléktáblát.

Csatolva küldjük meghívónkat. További információ kérhető Dr. Kovács Attilától, az SZTE TTIK Éghajlattani és Tájföldrajzi Tanszék egyetemi adjunktusától a +36-62-343-172-es számon vagy a kovacsattila@geo.u-szeged.hucímen.

A rendezvényre tisztelettel várjuk a sajtó munkatársait.