Sajtóarchívum

Sajtómeghívó- Ápolók Nemzetközi Napja

2019. május 28.

A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ tisztelettel meghívja Önt és munkatársait az Ápolók Nemzetközi Napja alkalmából szervezett ünnepségére 2019. május 30-án, csütörtökön 14 óra 30 percre. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Nagy Oktatási Épület, Ivánovics György terem (6720 Szeged, Dóm tér 13.)

Május 12. világszerte az Ápolók Nemzetközi Napja annak emlékére, hogy 1820-ban ezen a napon született Florence Nightingale brit ápolónő, az ápolóképzés kiemelkedő alakja. Az Ápolók Nemzetközi Napja alkalmából a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ a „Kiváló Ápoló”, az „Oktató Gyógytornász” a „Legjobb Gyakorlóterület” és a „Legjobb Gyakorlatvezető” kitüntető címekkel ismeri el a példaértékű ápolói tevékenységet végzőket, valamint köszönti a nyugdíjba vonuló ápolókat.