Sajtóarchívum

Sajtómeghívó- Mikrosebészeti Oktató Központot adnak át a Szegedi Tudományegyetemen

2019. november 29.

A Szegedi Tudományegyetem  tisztelettel meghívja Önt a Mikrosebészeti Oktató Központ átadó ünnepségére 2019. december 3-án, kedden 14 óra 30 percre. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Sebészeti Műtéttani Intézet (6724 Szeged, Pulz u. 1. első emelet)

A mikrosebészeti beavatkozások ellenőrzött, biztonságos, szimulációs körülmények között történő oktatását, gyakorlását és elsajátítását szolgálja a Szegedi Tudományegyetem újonnan kialakított Mikrosebészeti Oktató Központja. A XXI. századi elvárásoknak megfelelő modern központ kialakítása az EFOP-4.2.1-16-2017-00014 azonosító számú „A Szegedi Tudományegyetem Oktatási-képzési hátterének infrastrukturális fejlesztése, egészségügyi skill laborok kialakítása, technológiai korszerűsítése” című pályázat mintegy 200 millió forintos támogatásával valósult meg.

PROGRAM:

14:30 - 14:45: Megnyitó
Prof. Dr. Lázár György, SZTE Általános Orvostudományi Kar dékán
Prof. Dr. Boros Mihály, SZTE Általános Orvostudományi Kar Sebészeti Műtéttani Intézet igazgató

14:45 - 14:50: Ünnepélyes szalagátvágás

14:45 - 15:15: Bemutató
Dr. Szabó Andrea, SZTE Általános Orvostudományi Kar Sebészeti Műtéttani Intézet egyetemi docens