Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Együttműködési megállapodást ír alá a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara és az Alkotmánybíróság

2019. október 21.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara és az Alkotmánybíróság közötti együttműködési megállapodás aláírására 2019. október 25-én, pénteken 11 órára. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem központi épület, rektori tárgyaló (6720, Szeged Dugonics tér 13.)

A Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara hazai kapcsolatainak bővítése céljából köt megállapodást az Alkotmánybírósággal, elsősorban tudományos kutatás, oktatás, képzés, illetve konferencia- és rendezvényszervezés területén megvalósuló hosszú távú együttműködésre vonatkozóan. A létrejövő együttműködés az Alkotmánybíróság és az SZTE Állam- és Jogtudományi Kar részére rendelkezésre álló tudásbázissal és tapasztalati háttérrel segítheti mindkét intézmény hosszú távú, innovatív és magas színvonalú működését.

Az eseményen részt vesz – többek között – Dr. Sulyok Tamás, az Alkotmánybíróság elnöke, Prof. Dr. Trócsányi László EP-képviselő, az SZTE ÁJTK Nemzetközi és Regionális Tanulmányok Intézet igazgatója és Prof. Dr. Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora.