Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Nyári középiskolás tehetséggondozó tábor az SZTE Gazdaságtudományi Karán

2019. július 12.

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara tisztelettel meghívja Önt a 8. EcoCamp tehetséggondozó középiskolai tábor megnyitójára 2019. július 15-én, hétfőn 13 órára. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar Főépület (6722 Szeged, Kálvária sgt. 1.)

Július közepén a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karának főépületét elfoglalják a középiskolások. Az egyhetes EcoCamp tehetséggondozó táborba közel 35 diák érkezik, akik tanári ajánlással és kiváló tanulmányi eredménnyel pályázhattak az ingyenes programra. Az EcoCamp mára az SZTE GTK márkanevévé vált: a táborban ugyanis a kar oktatói és hallgatói színvonalas szakmai és szabadidős programok segítségével mentorálják a gazdasági témák iránt érdeklődő fiatalokat. A programok során a diákok elsajátíthatnak marketing, menedzsment és pénzügyi alapismereteket, valamint olyan színes témákkal találkozhatnak, mint az influencer marketing vagy az innováció. A táborban az előadások mellett fontos szerepe van a közösség építésnek is, ezért a diákok csapatépítő tréningen vesznek részt, valamint közös prezentáción kell együtt dolgozniuk. A nyolcadik EcoCamp megvalósításában közreműködnek a GTK oktatói és hallgatói mellett a Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársai és a Móra Ferenc Szakkollégium tanárai is.

A tábor megnyitóján és az azt követő hét folyamán interjú készíthető a tábor szervezőivel és résztvevőivel.

További információ kérhető a tábor vezetőjétől: Huszár Sándor, +36303289694, huszar.sandor@eco.u-szeged.hu