Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - HUSRB - RILIAM - workshop

2019. június 11.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a RILIAM projekt workshopjára 2019. június 12-én, szerdán 13:00 órai kezdettel. Helyszín: Szent-Györgyi Albert Agora (Szeged, Kálvária sgt. 23.)

A Riliam projekt (Regional Innovation Laboratory for Industrial Automation and Mechatronics, HUSRB/1602/41/0012) az Interreg IPA-CBC Magyarország-Szerbia Program részeként 2018. júliusában indult; a főpartner a Szabadkai Műszaki Szakfőiskola, míg projekt partnerként a megvalósításban részt vesz a Szegedi Tudományegyetem, a Szabadkai Üzleti Inkubátor és a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara is.

A 20 hónapos futamidejű projekt célja, hogy két innovatív kompetencia laboratóriumot hozzon létre a határ két oldalán az automatizálási és a mechatronikai cégek számára. A laboratórium eszközeit a vállalkozások kipróbálhatják, megtanulhatják kezelni, mielőtt saját vállalkozásukban is használnák őket.

A workshop programja:

Megnyitó

Dr. Sárosi József, Intézetvezető-helyettes, Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kar

Raptis Dimitrios, Logicon LP:

· Fejlett mechatronikai megoldások

· Az ipar 4.0 új aspektusai

· A “pick and place” technológia bemutatása élelmiszeripari - mechatronikai rendszereken

Ebéd

Szakmai beszélgetés