Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - A híres mexikói író Sergio Pitol életművét bemutató kiállítás nyílik a Szegedi Tudományegyetem Klebelsberg Kuno Könyvtárában

2019. február 15.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a, híres mexikói író, Sergio Pitol életművét bemutató kiállítás megnyitójára 2019. február 19-én, kedden 17 órára. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központ átrium (6722 Szeged, Ady tér 10.)

A Szegedi Tudományegyetem Klebelsberg Kuno Könyvtára és az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Hispanisztika Tanszéke a híres mexikói író, diplomata és világutazó, Sergio Pitol életművét bemutató kiállítást szervez. A „Sergio Pitol: Utak, Szavak, Világok” című kiállítást David Nájera, Mexikó magyarországi nagykövete, Dr. Keveházi Katalin, az SZTE Klebelsberg Kuno Könyvtár főigazgatója és Dr. Csikós Zsuzsanna, az SZTE BTK Hispanisztika Tanszék vezetője nyitja meg. Ezt követően Dr. Dornbach Mária tart előadást Sergio Pitolról, majd néhány részletet hallhatnak az érdeklődők az író egyetlen magyar nyelvre fordított, „Mint egy rossz sípon” című művéből. A kiállítás március 5-ig tekinthető meg.