Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Együttműködési szándéknyilatkozat az SZTE és a West University of Timisoara gazdaságtudományi karai között

2018. március 02.

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara tisztelettel meghívja Önt a West University of Timisoara Faculty of Economics and Business Administration és a a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara közötti együttműködési szándéknyilatkozat aláírására 2018. március 5-én, hétfőn 10 óra 15 percre. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar főépület, díszterem (6722 Szeged, Kálvária sgt. 1.)

A két kar vezetői, Prof. Petru Stefea és Dr. Kovács Péter dékánok arról írnak alá megállapodást, hogy a jövőben oktatási és kutatási téren egyaránt szoros együttműködést folytatnak, melynek kiemelt célja a gazdasági felsőoktatás módszertani fejlesztése digitális technológiák – különös tekintettel a játékosítás (gamifikáció) módszertanának – alkalmazásával. A gamifikáció, a játékosítás módszertani eszközként különösen alkalmas a Z generáció tagjainak megszólítására. Az együttműködés első lépéseként az aláírást követően a temesvári kollégák egy szakmai workshopon mutatják be a szegedi oktatóknak az eddigi eredményeiket a gamifikáció oktatási alkalmazása terén. Az együttműködés következő lépéseként az SZTE GTK Nemzetközi Hét rendezvényén 2018 áprilisában közel 20 külföldi egyetemi oktató részvételével szerveznek közös szegedi-temesvári gamifikációs workshopot.

A sajtónyilvános eseményen tolmácsot biztosítunk.

További információ kérhető Dr. Prónay Szabolcstól: pronay.szabolcs@eco.u-szeged.hu; +36 30 370 8131.

Az eseményre tisztelettel várjuk a sajtó képviselőit.