Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Az elhunyt Gábor Miklós professzor búcsúztatására

2018. február 21.

A Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kar tisztelettel meghívja Önt a 101. életévében elhunyt dr. Gábor Miklós emeritus professzor, farmakológus búcsúztatására

2018. február 22-én, csütörtökön 14:00 órai kezdettel. Helyszín: SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ (Szeged, Ady tér 10.)

A Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kar Gyógyszerhatástani és Biofarmáciai Intézetének emeritus professzora, farmakológus, a biológia tudományok doktora 2018. február 5-én, életének 101. évében hunyt el. Végső nyugalomra helyezése családi körben történik. Búcsúztatását az SZTE GYTK szervezi. Az elhunytat a Szegedi Tudományegyetem saját halottjának tekinti.

A Gábor Miklóssal készült utolsó interjú, illetve a róla 2005-ben készült portréfilm megtekinthető az SZTE honlapján.

A 101. életévében elhunyt dr. Gábor Miklós búcsúztatására tisztelettel várjuk a sajtó képviselőit.