Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Pro Jure Egyesület programja

2017. május 08.

A Szegedi Tudományegyetem és a „Pro Jure Egyesület a Szegedi Joghallgatókért” szervezet tisztelettel meghívja Önt az

„Egy kudarcra ítélt nyomozás anatómiája” című, a 15 évvel ezelőtti móri bankrablás és következményeinek az elemzésével foglalkozó programjára 2017. május 09-én, kedden 17:00-18:30 óra között. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Rektori Hivatal épülete, díszterem (Szeged, Dugonics tér 13.)

A móri tragédia 15 éves évfordulóján a Pro Jure Egyesület Kaiser Ede védőjét látja vendégül, mert Dr. Dezső Antal védőbeszédében briliáns módon mutatott rá a vádirat gyenge pontjaira, ám az így ébresztett kételyek csak a mából visszatekintve válnak egyértelművé. Dezső Antal beszélgetőpartnere: az SZTE Állam- és Jogtudományi Kar oktatója, Dr. Ragány Zoltán, állítja: „a móri nyomozás kriminalisztikai baklövéseit – a hallgatói ifjúság okulásául − az egyetemen kellene tanítani”. E javaslatra reagál a Pro Jure Egyesület programja.

A rendezvényre tisztelettel várjuk a sajtó munkatársait.