Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Szegedi Tudományegyetem Napja

2017. november 09.

A Szegedi Tudományegyetem Szenátusa tisztelettel meghívja Önt a Szegedi Tudományegyetem Napja alkalmából rendezett Ünnepi Szenátusülésre 2017. november 11-én, szombaton 11 órai kezdettel. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Rektori Épület, díszterem

(Szeged, Dugonics tér 13.)

Hagyományosan az Egyetem Napján adják át az SZTE-s kitüntető címeket és díjakat.

Az Ünnepi Szenátusülésen Doctor Honoris Causa kitüntető címben részesül:

Prof. Borghello, Giampaolo (Università degli studi di Udine, Olaszország)

Prof. Habre, Walid (Université de Genève, Svájc)

Prof. Rajeshwar, Krishnan (University of Texas at Arlington, USA)

Prof. Sakmann, Bert (Max-Planck-Institut, Németország)

Prof. Teleky, Béla (Medizinische Universität Wien, Ausztria)

Pro Universitate-díjban részesül Prof. Czédli Gábor, Prof. Fülöp Ferenc, Prof. Kiss Tamás és Dr. Meskó Eszter. Klebelsberg Kunó-díjat Prof. Révész Piroska és Prof. Tóth Gábor, Klebelsberg Kunó-díj emeritus fokozatát Prof. Nagy Sándor veheti át. Pro Laudanda Promotione-díjban Dr. Endrődi Balázs, Dr. Gácsi Anett, Dr. Hajdu Kata, Dr. Hulmán Ádám, Dr. Makai Péter Kristóf és Dr. Tóth Barbara Éva részesül. Kristó Gyula Díjat Dr. Teiszler Éva, Csengery János Emlékérmet Dr. Barabás Katalin vehet át.

A rendezvényre tisztelettel várjuk a sajtó munkatársait.