Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Ultragyors fizikai folyamatok atomokban, molekulákban, nanoszerkezetekben és biológiai rendszerekben- projektnyitó rendezvény

2017. október 11.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt az Ultragyors fizikai folyamatok atomokban, molekulákban, nanoszerkezetekben és biológiai rendszerekben című projekt nyitórendezvényére 2017. október 13-án 9 órára.

Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar, Fizikai Intézet, Bay Zoltán terem (6720 Szeged, Tisza Lajos krt. 84-86. II. emelet)

A sajtó kérdéseire a 11 órakor kezdődő kávészünetben Prof. Dr. Szatmári Sándor a projekt szakmai vezetője válaszol.

A Szegedi Tudományegyetem, a Pécsi Tudományegyetem és a Debreceni Egyetem konzorciális együttműködésében megvalósuló projekt célja az elektromágneses sugárzás alkalmazásának spektrális kiterjesztése az optikai tartomány mindkét „oldalán”, ezáltal az anyaggal való új típusú kölcsönhatások tanulmányozása. A projekt hozzájárul ezen különleges hullámhosszakon működő lézerek alkalmazási lehetőségeinek, a lézerek kutatás-fejlesztésében betöltött magyar szerepvállalásának kibővítéséhez, továbbá a hazai felsőfokú és doktori képzés színvonalának emeléséhez. Az ultrarövid impulzusok generálásának és alkalmazásának számos magyar vonatkozása van, ezen alapokra támaszkodva a projekt célja a magyar lézeres kutatóhálózat integrálásával azon kutatók elérése, akik széles hullámhossz-tartományban (THz-től a röntgenig) speciális, egyedi paraméterekkel bíró impulzusok generálásával foglalkoznak.

ACULATI_ELEMinfoblokk_kedv_final_CMYK__ESZAAz esemény meghívója, mely tartalmazza a részletes programot is, itt letölthető.

Az eseményre tisztelettel várjuk a sajtó munkatársait.