Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Stipendium Hungaricum ösztöndíjas hallgatók orientációs rendezvénye

2017. szeptember 04.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt a Stipendium Hungaricum ösztöndíjprogrammal érkező

külföldi hallgatók orientációs rendezvényére 2017. szeptember 6-án, szerdán 8 óra 30 percre. Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Rektori Hivatal díszterem (Szeged, Dugonics tér 13.)

A 2017/2018-as tanévben tovább nőtt a Stipendium Hungaricum ösztöndíjprogrammal érkező külföldi hallgatók száma az SZTE-n. Több mint 3500 jelentkezés érkezett az ösztöndíjprogramra, ebből 1278-an felvételiztek a szegedi egyetemre, közülük 405-en tettek sikeres felvételi vizsgát. A sikeresen vizsgázók közül mintegy 200 ösztöndíjast fogad a Szegedi Tudományegyetem.

A legtöbb fiatal, 29 hallgató, Azerbajdzsánból érkezik, de a top öt küldő ország között van Mongólia, Irán és Szíria 18-18 hallgatóval, valamint Jordánia, ahonnan 14 ösztöndíjas várható. Kisebb számban, ugyan de érkeznek hallgatók Koszovóból, Indonéziából, Oroszországból és a Fülöp-szigetekről is. A legtöbben, összesen 62-en az angol nyelvű gazdaságtudományi alap és mesterképzéseken kezdik meg tanulmányaikat. Általános orvos szakon 14-en, míg nemzetközi tanulmányok és biológia képzésen 13-13 ösztöndíjas tanul majd. Érkeznek hallgatók a bölcsész, a gyógyszerész, a mezőgazdasági és a zeneművészeti fakultás képzéseire is. Az idegen nyelvű képzések mellett nyolc hallgató magyar nyelvű képzésen kezdi meg tanulmányait.

A Szegedi Tudományegyetem 21,5 ezres hallgatói közösségének közel 15%-át külföldi hallgatók alkotják, számuk évről-évre növekszik. A 2015/2016-os tanévben mintegy 2800 külföldi hallgató folytatta tanulmányait az SZTE-n, a 2016/2017-es tanévben már 3200 külföldi diák tanult az intézményben. A szegedi egyetem 12 kara 50 teljes idejű idegen nyelvű képzést kínál az orvos- és természettudományoktól kezdve, a bölcsész és jogtudományokon át egészen a mérnöki és zeneművészeti képzésekig.

Az újságírói kérdésekre a rendezvény előtt, 8 óra 30 perctől Prof. Dr. Nagy Katalin, a Szegedi Tudományegyetem nemzetközi ügyekért felelős rektorhelyettese válaszol.

A rendezvényre tisztelettel várjuk a sajtó munkatársait.