Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Psychart 24 festőmaraton szegedi megnyitója

2017. szeptember 20.

A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Pszichiátriai Klinika tisztelettel meghívja Önt a Psychart 24 elnevezésű festőmaraton szegedi megnyitójára 2017. szeptember 22-én, pénteken 13 órára.

Helyszín: Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központ (6722 Szeged, Ady tér 10.)

A rendezvény keretében 24 órán keresztül hivatásos, art brut és amatőr alkotók közös térben, képekkel fogalmazzák meg érzéseiket, hogyan látják, és érzékelik az őket körülvevő világot. A kezdeményezés célja, hogy a művészet eszközeit felhasználva segítse a pszichoszociális fogyatékossággal kapcsolatos előítéletek és diszkrimináció csökkentését, és hozzájáruljon a pszichiátriai betegek köré épült falak ledöntéséhez. Az alkotókhoz bárki csatlakozhat, a részvétel ingyenes, a felszerelést a szervezők biztosítják.

A megnyitót követően interjú készíthető Prof. Dr. Kálmán Jánossal, az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Pszichiátriai Klinika tanszékvezető professzorával, és Zakáné Seres Mónikával, az esemény szervezője, a Pszichiátriai Klinika egészségügyi menedzserével.

Az eseményre tisztelettel várjuk a sajtó képviselőit.