Tizenkettedik alkalommal adták át az SZTE Alma Mater presztízsdíjat, amelyet a Szegedi Tudományegyetem öregdiák szervezete minden évben azon cégnek ítél, amely kiemelt foglalkoztatója az SZTE-n végzett hallgatóknak, szoros kapcsolatot ápol az intézménnyel és támogatja céljainak megvalósítását. A díjat a XXII. SZTE Tavaszi Állásbörze megnyitóján Kármán László, a Monguz Információtechnológiai Kft. vezetője vette át.
A közel 40 főt foglalkoztató Monguz Információtechnológiai Kft. munkatársainak csaknem fele a Szegedi Tudományegyetemen tanult. A cég ügyvezető igazgatóján túl 18 alkalmazott is az SZTE volt hallgatója. A Monguz Információtechnológiai Kft-nél a kezdetektől nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy a külföldi és a hazai egyetemeken tanuló diákokat bevonják a cég szakterületének megismerésébe, releváns munkatapasztalatot biztosítva számukra a könyvtári és múzeumi informatika, a szoftver- és webfejlesztés, valamint a digitális bölcsészet területén. A Magyarországon 2008 óta bejegyzett vállalkozás már több mint 20 éve foglalkozik a könyvtárak IT infrastruktúrájának fejlesztésével. A közgyűjteményi informatika és a tudásmenedzsment területén szerzett szakértelmük eredménye a Qulto®, amely könyvtárak, múzeumok, levéltárak számára kínál integrált megoldásokat az intézményi munkafolyamatok teljeskörű támogatására.
A cég már a kezdetektől részt vesz az SZTE Alma Mater alumni mentorprogramjában, mivel kiemelten fontosnak tartja a gyakorlati ismeretek átadását a szegedi egyetemisták számára. A Monguz Információtechnológiai Kft. munkatársai több cikluson keresztül mentorálták a Szegedi Tudományegyetem hallgatóit. Az egyetem magyar nyelvű hallgatóinak fogadása mellett csatlakozva a nemzetközi Erasmus+ programhoz, 2016 óta külföldi hallgatóknak is helyet biztosítanak szakmai tapasztalatszerzéshez.
Az SZTE-vel kialakított tudományos együttműködéseknek köszönhetően a Monguz Információtechnológiai Kft. munkatársai meghívott előadóként részt vesznek a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Kulturális Örökség és Humán Információtudományi Tanszék munkájában. A cég, mint a Szoftveripari Innovációs Pólus Klaszter tagja, idén új projektet indít a Szegedi Tudományegyetemmel az Alzheimer-kór elleni hatóanyagok mesterséges intelligenciára épülő feltérképezése és hasznosítása céljából.