Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Szőkefalvi-Nagy Béla Érem átadás

2016. november 17.

A Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Bolyai Intézet tisztelettel meghívja Önt

a Szőkefalvi-Nagy Béla Érem ünnepélyes átadására. Időpont:

2016. november 17., csütörtök, 15 óra.

Program:

Az Acta Scientiarum Mathematicarum folyóirat szerkesztőbizottságának javaslatára az SZTE TTIK Bolyai Intézet Tanácsa a Szőkefalvi-Nagy Béla Érmet 2016-ban Czédli Gábor professzornak (Szegedi Tudományegyetem, Bolyai Intézet) ítélte oda. Az elismerést a díjat 1999-ben alapító Szőkefalvi-Nagy Erzsébet adja át annak a matematikusnak, aki az Acta Scientiarum Mathematicarum című, Haar Alfréd és Riesz Frigyes által alapított matematikai elméleti folyóiratban magas szintű publikációs tevékenységet folytatott.

Czédli Gábor előadást tart, melynek címe: A kongruenciahálóktól a körök lokálisan konvex geometriájáig.

A Szőkefalvi-Nagy Béla Érem 19. díjazottja: Czédli Gábor kiemelkedő eredményeket ért el a hálóelméletben és az univerzális algebra kapcsolódó területein. Érdeklődésének középpontjában a féligmoduláris hálók, a hálók kongruenciái és a kevés elemmel generálható hálók állnak. 1979 óta 16 nagy hatású cikket publikált az Acta Scientiarum Mathematicarum folyóiratban, további 2 cikke pedig megjelenésre vár.

Helyszín: SZTE TTIK Bolyai Intézet, Bolyai terem – Szeged, Aradi vértanúk tere 1.

Az SZTE TTIK Bolyai Intézet rendezvényére a szervezők is tisztelettel hívják, szeretettel várják az újságírókat, a médiumok, a szerkesztőségek munkatársait!