Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - 1956 szegedi egyetemi eseményeire emlékező jubileumi ünnepség-sorozatra

2016. október 10.

A Szegedi Tudományegyetem tisztelettel meghívja Önt/Önöket az 1956-os forradalom és szabadságharc szegedi egyetemi eseményeire emlékező jubileumi ünnepség-sorozatra, a 60. évforduló őszi országos rendezvény-sorozatának nyitányára, ahol beszédet mond Áder János, Magyarország köztársasági elnöke. Időpont: 2016. október 16., vasárnap, 11-13 óra között. Az SZTE 2016. október 16-i programján a részvétel a sajtó számára is regisztrációhoz kötött: ITT!

Program és helyszín:

11.00 – 11.30 óra: Megemlékezés a történelmi helyszínen.

Kötetlen beszélgetés, diaporáma idézi föl az első forradalmi szervezet, a szegedi egyetemen 1956. október 16-án megalakított MEFESZ jelentőségét, a szegedi egyetemisták forradalmi követeléseit és azok országos tovaterjedését. Az 1956-os hősök, az SZTE Szenátusának díszvendége: Áder János köztársasági elnök.

Helyszín: SZTE BTK épülete (Szeged, Egyetem u. 2.), Auditórium Maximum

11.40 – 11.55 óra: Koszorúzási ünnepség a MEFESZ-emlékműnél.

Koszorúznak: Áder János köztársasági elnök, a MEFESZ alapítói, az SZTE vezetői és hallgatói, a társegyetemek.

Helyszín: az SZTE BTK épülete és az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ közötti térség.

12.00 – 13.00 óra: Az SZTE Szenátus ünnepi ülése.

Beszédet mond: Áder János, Magyarország köztársasági elnöke; Alicia Mazurkiewicz, az 1956 őszén Szegeden tanuló egyik lengyel egyetemista; Hajtó Ödön, a Műegyetem 1956 Alapítvány elnöke; Kiss Tamás, a MEFESZ egyik alapítója, az SZTE 1956. Emlékbizottság elnöke; Szabó Gábor, az SZTE rektora.

Helyszín: SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ (TIK), Kongresszusi terem (Szeged, Ady tér 10.)

A rendezvényre szeretettel várjuk a sajtó munkatársait.