Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Őszi Kulturális Fesztivál: kulturális élmények a szegedi egyetemtől

2016. szeptember 29.

Az SZTE Kulturális Iroda idén októberben huszonegyedik alkalommal rendezi meg az egyetem összművészeti fesztiválját, az Őszi Kulturális Fesztivált október 1. és november 10. között. Öt héten át 65 helyszínen közel 300 programmal várják az érdeklődőket.

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája idén 21. alkalommal rendezi meg az Őszi Kulturális Fesztivált, amelynek mottója: Ősz – művészet – összművészet. A rendezvénysorozatot évről-évre úgy állítják össze, hogy lehetőség szerint minél szélesebb kultúrkörből merítsenek, és minden korosztálynak, érdeklődési körnek nyújtsanak programlehetőséget. A műfaji sokszínűség mellett másik legfontosabb szempont az igényesség, az értékközvetítés, a kulturális élményeken alapuló közösségépítés.

Az Őszi Kulturális Fesztivált október 3-án, hétfőn este 6 órakor nyitja meg prof. Dr. Szabó Gábor akadémikus, a Szegedi Tudományegyetem rektora az SZTE rektori épület átriumában. Ekkor nyílik meg Bobkó Anna, az SZTE Közkapcsolati Igazgatóság fotós munkatársa Tudós hobbik - Kutatók szabadon! című kiállítása is.

Már ezen a napon elkezdődik – vagy még inkább folytatódik – a népszerű Vers délben sorozat, amelyen minden hétköznap egy egyetemi vagy szegedi polgár mond verset a Rektori Hivatal épülete előtt, a Szent-Györgyi szobornál a déli harangszó után. Az első verset most ősszel Borovics Tamás, a Szegedi Nemzeti Színház színművésze, a 2015/16-os színi évad SZTE Közönségdíjasa mondja el.

Az SZTE Kulturális Iroda hagyományos programjai közé tartozik a komolyzene, amelynek a rektori épület díszterme ad helyet. Október 4-én, kedden este 7 órától a Szeged Trió Classic koncertjét hallgathatják meg az érdeklődők, fellép Varga Laura (fuvola), Vizsolyi Lívia (fagott) és Klebniczki György (zongora). A program ingyenes.

A REÖK Palotában október 5-én, szerdán 10 és 18 óra között egyetemi nyílt nap lesz, a Konkoly-kiállítást tekinthetik meg az érdeklődők. Szintén ezen a napon este 7 órától a Grand Caféban kötetbemutató beszélgetés lesz, Németh Gábor: Egy mormota nyara és Zoltán Gábor: Orgia című kötetét ismerhetik meg az irodalombarátok. Grecsó Krisztián Jelmezbál című családregényét október 28-án, pénteken 16 órától mutatják be az SZTE Eötvös Lóránd Kollégium, Nagytermében.

A Millenniumi Kávéházban október 5-én, szerdán este 8 órakor kezdődik a Cimbaliband koncertje. A Vármúzeumban pedig az Enyedi Sugárka Jazz Tett lemezbemutató koncertjét hallgathatják meg az érdeklődők október 12-én, szerdán. Petőfi-verskoncertet ad a REÖK Palotában október 6-án, csütörtökön 19.30-tól Mi lárma ez megént… címmel a Bob és Bobék Orchestra: forradalmi reggae, gengszterrap és bordal-dzsessz várja a közönséget. Október 26-án 19.30-tól Ferenczi György és a Rackajam koncertezik a Hungi Vigadóban.

Esterházy Péter emlékének ajánlják a Filozófusok focimeccset, amely október 6-án, csütörtökön 15 órakor kezdődik az SZTE JGYPK Topolya sori Sportpályán. A játékvezető Darvasi László lesz. Az írók csapatát alkotják: Balázs Mihály (szövetségi kapitány), Takáts József (csapatkapitány), Szijj, Balog, Ágoston, Orcsik, Fazekas, Jónás, Farkas, Szilasi. A filozófusok csapata: Weiss János (szövetségi kapitány), Laczkó Sándor (csapatkapitány) Simon, Pavlovits, Aradi, Olasz, Szendi, Csiszár, Losoncz.

A Szegedi Egyetemi színház Pintér Béla: A Démon Gyermekei című darabját tűzi műsorra október 10-én, hétfőn 19.30-tól a Szegedi Pinceszínházban.

Az SZTE Rektori Épület dísztermében október 13-án, csütörtökön este 7 órakor kezdődik Feldaraboljuk a végtelent címmel Gryllus Dániel és Lackfi János estje, Mező Misi mesés-zenés estjét pedig október 25-én, kedden rendezik meg az SZTE Tanulmányi és Információs Központ Kongresszusi termében.

A 21. Őszi Kulturális Fesztivál megnyitójára és programjaira szeretettel várjuk az újságírókat.

A fesztivál programja itt érhető el.