Sajtóarchívum

Sajtóközlemény - Milyen betegségeket okozhatnak a patogén gombák?

2016. július 06.

A napjainkban egyre komolyabb egészségügyi problémát jelentő patogén gombák okozta megbetegedések a témája az SZTE Természettudományi és Informatikai Karának Mikrobiológiai Tanszéke által ötödik alkalommal megrendezett, 5. Közép-Európai Mikológiai Nyári Iskolának, amely 2016. július 2-től 9-ig tart.

A nemzetközi nyári iskola résztvevői az ilyen jellegű megbetegedésekkel kapcsolatos legújabb molekuláris biológiai, immunológiai és klinikai diagnosztikai eredményekről tájékozódhatnak. Az SZTE Természettudományi és Informatikai Karának Mikrobiológiai Tanszéke 2016. július 2.- július 9. között immár ötödik alkalommal rendezi meg a Közép-Európai Mikológiai Nyári Iskolát, Patogén gombák biológiája címmel.

Az előadásokat a szakterület legelismertebb szakemberei tartják, többek közt a párizsi Pasteur Intézet, a Bécsi Orvostudományi Egyetem, a skóciai Aberdeen Fungal Group, a Göttingeni Egyetem, illetve a németországi Hans Knöll Intézet vezető kutatói. A tudományos tanácskozás rangját jelzi, hogy ebben az ében Brazíliából és Mexikóból is köszönthetünk meghívott előadókat, akik Európában kevésbé kutatott gombakórokozókkal kapcsolatos eredményeikről fognak beszámolni. A rendezvényhez kapcsolódik a 2. Rising Stars in mycology workshop, ahol a résztvevők a kutatói pálya olyan kihívásairól hallhatnak, amelyek nem minden esetben kapcsolódnak szorosan a tudományhoz, mint pl. tudományos közlemények és bemutatók elkészítése vagy pályázatok írása. A nyári iskola iránti széles körű érdeklődést mutatja, hogy a világ minden tájáról, összesen 13 országból érkeznek résztvevők.

A rendezvény az utóbbi években a gombafertőzésekkel foglalkozó szakterület egyik legelismertebb európai fórumává vált, hozzájárulva nemcsak az Egyetem, hanem a város tudományos életének gazdagításához is. A rendezvény főtámogatója a Visegrad Fund és az Európai Mikrobiológiai Társaság (FEMS).

A rendezvényre szeretettel várják a sajtó munkatársait egész héten. További információval készséggel áll a sajtó rendelkezésére az 5. Közép-Európai Mikológiai Nyári Iskola főszervezője, Dr. Gácser Attila a +36 30 227 90 49-es telefonszámon.

A rendezvény honlapja itt elérhető.