Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - SZTE Középiskolás Élettudományi Kutatótábor záróünnepség

2016. június 30.

A Szegedi Tudományegyetem, az MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpont és a Straub Örökség Alapítvány tisztelettel meghívja Önt a 9. Középiskolás Élettudományi Kutatótábor

záróünnepségére 2016. július 7-én, csütörtökön 13.30 órára az MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpontba.

A záróünnepségen részt vesznek:

Vígh László kuratóriumi elnök (Straub Örökség Alapítvány)

Pázmány Tamás (Richter Gedeon Nyrt.)

Karcagi Ildikó táborvezető, titkár (Straub Örökség Alapítvány)

Ökrösné Miklós Olga szervező (MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpont)

A Straub Örökség Alapítvány 2016. június 26-július 8. között rendezi meg a 9. Középiskolás Élettudományi Kutatótábort. Az MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpontjában és az SZTE laboratóriumaiban 27 középiskolás diák ismerkedik az élettudományokkal, a kutatók munkájával.

A Szegedi Tudományegyetem neves oktatói, az MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpont jeles kutatói, akadémikusok, a biotechnológia hazai képviselőinek előadásai mellett a laboratóriumi látogatások teszik egyedivé a Straub Örökség Alapítvány Középiskolás Élettudományi Kutatótáborát.

Az úgynevezett KÉK tábort 9. alkalommal hívhatta életre a civil szervezet, a Richter Gedeon Nyrt. támogatásának köszönhetően. A tehetséggondozó programon 22 magyarországi és 5 határon túli magyar diák vesz részt 2016. június 26 – július 8. között.

A KÉK tábor programja itt érhető el.

A Straub Örökség Alapítvány Középiskolás Élettudományi Kutatótáborának szervezői a programot záró rendezvényre szeretettel várják az újságírókat.