Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Nemzetközi szimpózum a hallást segítő implantátumokról

2016. június 15.

A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Fül-Orr-Gégészeti Klinikája 2016. június 15-18. között rendezi meg a 9. Nemzetközi Szimpóziumot A hallást segítő Implantátumokról, (a belső és a középfülbe ültethető eszközökről).

A rendezvényt negyedik alkalommal rendezik európai országban. A konferencia fő témája: a legújabb fejlesztésű "mesterséges" érzékszerv, a hallást biztosító, vagy vissza adó belsőfülbe beültethető un. Cochleáris Implantátum és az ezzel kapcsolatos legújabb eredmények, tapasztalatok világszerte. A szakemberek bemutatják a legújabb fejlesztéseket, amelyek majd a közel jövőben lesznek elérhetőek. A rendezvényt a kis számú magyar szakembereken kívül részvételével megtiszteli mintegy 300-350 külföldi szakember Amerikától Ausztráliáig, Dél-Afrikától Japánig.

A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Fül-Orr-Gégészeti Klinikája tisztelettel meghívja Önt/Önöket a szimpózium ünnepélyes megnyitójára 2016. június 16-án, csütörtökön 08.00 órai kezdettel a Tanulmányi és Információs Központ Nagyelőadó termébe.

A konferencia elnöke:

Dr. Kiss József Géza

A rendezvény védnökei:

Dr. Mészáros János, egészségügyi ellátórendszer működtetéséért felelős helyettes államtitkár

Prof. Dr. Szabó Gábor, az SZTE rektora

Prof. Dr. Bari Ferenc, az SZTE ÁOK dékánja

A részletes program az alábbi angol nyelvű honlapon található.

A rendezvényre tisztelettel várjuk a sajtó munkatársait.