Sajtóarchívum

Sajtómeghívó - Országos Irinyi János Középiskolai Kémiaverseny döntő

2016. április 22.

A Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Karának Intézete és a Magyar Kémikusok Egyesülete tisztelettel meghívja Önt az Országos Irinyi János Középiskolai Kémiaverseny döntőjére, amelyet április 22-24. között rendez meg.

Az SZTE Természettudományi és Informatikai Karának Intézete és a Magyar Kémikusok Egyesülete és 2016. április 22-24. között rendezi meg a nagy múltú, Országos Irinyi János Középiskolai Kémiaverseny döntőjét. A 48 éve megrendezett tanulmányi verseny során 5 éves ciklusokban egyetemi városok a döntők helyszínei, a rendezés jogát tavaly nyerte el a Szegedi Tudományegyetem, 2018-ig minden év áprilisáig minden év áprilisában Szegeden gyűlnek össze az ország legtehetségesebb középiskolás kémikusai.

Az idei döntőn 187, 9. és 10. osztályos diák és mintegy 100 kísérőtanár vesz részt.

Program:

április. 22, péntek

19:00: Ünnepélyes megnyitó. Köszöntőt mond prof. Dr. Szabó Gábor akadémikus, a Szegedi Tudományegyetem rektora. Helyszín: ÁOK Oktatási Épület, nagy előadóterem (Szeged, Dóm tér 13.)

ápr. 23, szombat

8:00-13.30 Írásbeli és gyakorlati fordulók

19:00 Prof. Dr. Bari Ferenc professzor, az SZTE ÁOK dékánja előadása, majd az írásbeli és a gyakorlati fordulók eredményhirdetése (nyilvános) Helyszín: ÁOK Oktatási Épület, nagy előadóterem

ápr. 24., vasárnap

7:45 Szóbeli forduló (nyilvános) Helyszín: ÁOK Oktatási Épület, Dóm tér 13.

11.00 Eredményhirdetés. Köszöntőt mond dr. Mucsi László, az SZTE TTIK dékána (nyilvános). Helyszín: ÁOK Oktatási Épület, Dóm tér 13.

Az eseményre tisztelettel meghívjuk a sajtó képviselőit.

Az Irinyi János Kémiaversenyről az SZTE és a Magyar Kémikusok Egyesülete részéről interjúval kapcsolatban kereshetők:

Prof. Simonné Sarkadi Livia elnök, Magyar Kémikusok Egyesülete: 20-9238449

Prof. Wölfling János, a helyi szervező bizottság elnöke, SZTE: 70-6324199

Prof. Pálinkó István, a Versenybizottság elnöke, SZTE: 30-5976268

Illusztrációhoz képanyag kérhető: Mótyán Gergő, 20-9571195, motyan@chem.u-szeged.hu.

A versenyről további információ itt valamint itt olvasható, a részletes program pedig ezen a linken érhető el.